Rėmėjai
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Turistas.lt
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Lankomumas

Pranešimas „Snaigės” žygio dalyviams.


Nors sniego danga masiniam slidinėjimui nepakankama, 2015 m. sausio 11 dieną (sekmadienį) žygis tikrai įvyks. Organizatoriai žvalgo trasas, seka orų prognozę ir kur slidinėsime ar vaikščiosime pėsčiomis bus paskelbta penktadienio ryte. 
 

Komentarai 

 
0 #18 Kazys 2015-01-21 16:03
Leonardui

Susisiekite su manim ir paaiškinsiu kaip reikia impregnuoti, tepti ir prižiūrėti medines slides.
Citata
 
 
+1 #17 Inga 2015-01-09 19:05
Aciu uz tokius issamius patarimus.
Citata
 
 
+2 #16 Leonardui 2015-01-09 09:19
Jei pilnai laikytis medinių slidžių paruošimo kultūros, tai naujos medinės slidės turėtų būti prisotinamos pušų degutu (angl. pine tar) ir po to tepamos tepalais. Kur gauti šios medžiagos didelis klausimas. Jį gamina SWIX, kiti skandinavų gamintojai, tačiau manau Lietuvoje jo įsigyti tikriausiai neįmanoma. Ką naudoti vietoje jo (kažkokį sintetinį pakaitalą, virti pačiam lauže :) )bijau patarti. Rusų portaluose skaičiau, kad medinėms slidėms tepti naudoja SWIX V05 Polar Grip tepalą, nors šis tepalas yra stabdymo tepalas, tik veikiantis temperatūrų diapozone nuo -12 iki -25. Juo padengiama visa slidė ir tepalas įtrinamas sintetine ar kamštine kempinėle. Ar dar reikia papildomo stabdymo tepalo sluoksnio (atsižvelgiant į dienos temperatūrą) po kaladėle - čia gal reikėtų pasibandyti vietoje. Šio metodo pats nesu gerai išbandęs, tad garantuoti už jį negaliu.
Citata
 
 
+3 #15 leonardas 2015-01-08 21:11
sveiki,
aš norėčiau užduoti klausimą slidinėjimo megėjams. suprantu, kad medinės slidės pamažu grimzta į užmarštį, bet visgi, dar nemažai jas turinčių. parduotuvėse visos medžiagos skirtos plastikui, nuo medžio atšokinėja sako pardavėjai. gal kas galėtų pora sakinių brūkstėlti kur galima gauti impregnato medinėms slidėms? kol kas niekur nerandu, gal parekomenduotum ėte kokią neoriginalią medžiagą kurią galima naudoti kaip pakaitalą? tas pats galioja ir medžiagoms slidimo ir atspirties dalies paruošimui. ką naudojate savo medinukams?
Citata
 
 
+4 #14 Ingai 4 2015-01-08 19:11
Slidžių tepalas (nemaištyti su parafinu) būna sausų klijų pieštuko pavdidalu (grubiai šnekant) ir užtepamas ant slidįė “kaladėlės” po padu. Jis reikalingas, kad slidės stabdytų atsispiriant koja ir liaudiškai šnekant nešaudytų. Jei šaltam orui skirtas tepalas bus užteptas ant slidės esant -2 – 0 temperatūrai slidės vis vien šaudys. O klisteriai naudojami kai joks tepalas nebepadeda ir slidės vis vien šaudo. Vienas pavyzdžių: keletas dienš iš eilės naktimis pašalo, o dieną 0 +1. Esant tokiam orui sniegas tampa labiau ledo mase ir tik klisteris išgelbėja nuo slidžių šaudymo.

Čia grubiai jums patariau, yra daugybė subtilybių, kurias čia perteikti reikėtų didelio rašinio. Ir klausimas ar nuo to tikrai būtų daug aiškiau. Be to kiekvienas specialistas turi savio patirčių ir rezultao pasiekti gali elgdamasis ir kiek kitaip.
Citata
 
 
+2 #13 Ingai 3 2015-01-08 19:10
Be to svarbu žinoti, kad prafinas paskirstomas ant slidės priekio ir galo specialiu lygintuvu (tikrai nereikėtų to daryti su buitiniu, kad nesugadinti slidės pavišiaus). Po to nuskutamas specialia mentele ir perteklius dar išvalomas specialiais šepečiais. Jei parafinu paprasčiausiai patrinama slidė, tai didelio pagerėjimo nebus. Yra pirkti specialaus skysto prafino, kuris užtepamas kaip batų tepalas ant buteliuko užklijuota kempinėle, o po to dar įtrinamas specialia kamštine kempine. Toks variantas gana veiksmingas. Tiesa tas parafinas kiek brangokas. Na o sportininkai ant prafino lygintuvu paskirtso specialius greitinimo miltelius, be to naudoja brangius tepalus, pas juos net slidės vienos šaltesniam orui, kitos šiltesniam ir kita aibė triukų, tad jie ir lekia kaip vėjas.
Citata
 
 
+3 #12 Ingai 2 2015-01-08 19:09
Šliuožimo kokybei įtakos turi net lazdos. Pigios lazdos gaminamos iš minkštesnio plastiko. Tad nevykusiai pastačius lazdą ji išsigaubs, bet nesulūš ir tai yra gerai. Tačiau tokia besilankstančia , spirokliuojanči a lazda pasispiriant energija švaistoma vėjais. Sportininkai naudoja tvirto, standaus plastiko lazdas (kaip visada dėl to ir kainuojančias gerokai brangiau), tad pasispiria lazdomis žymiai galingiau.
Citata
 
 
+2 #11 Ingai 1 2015-01-08 19:08
Laba diena Inga,
Slidės gali neslysti ir dėl tepalų ir dėl pačių slidžių. Jei slidės paprasčiausio plastiko, tai jos visada geriau slys už medines, tačiau stebūklų išspausti iš jų irgi nepavyks. Slidės gali prasčiau slysti jei stipriau subraižytos, jei pakenkta plastikui su per karštu lygintuvu paskirstant parafiną. Taip pat slidės gali būti taip vadinamai per minkštos ir taip stabdyti judėjimą į priekį. Jei jums stovint abiem kojom ant slidžių (svorį paskirsčius tolygiai) slidės "kaladėlė" (60-70 cm zona apytiksliai nuo bato kulno į priekį) prisispaudžia prie paviršiaus (sniego, ar grindų jei tikrinant namuose) tai judėjimas į priekį bus prastesnis. Be to jei uždėtas netinkamas parafinas (pvz. šaltam orui esant uždėtas šiltesniam orui skirtas parafinas) vėl gero šliuožimo nebus. Universalūs parafinai vis vien labiau subalansuoti šaltam orui, tad prie 0,-2 toks prafinas geriau nei nieko bet stebūklo nebus.
Citata
 
 
+2 #10 a 2015-01-08 18:59
Nakčiai žada rimtą snygį, dieną pliusinę temperatūrą. Visgi miške taip greit gal neatšils ir žiū gal tikrai paslidinėsime žygy. Jei ne - savarankiškai manau tikrai eis.
Citata
 
 
0 #9 Inga 2015-01-08 16:57
Dar del tepalu. Turiu sovietiniu laiku tepalu. Lyg ir VISTI vadinasi. Gal ir jais galima tepti plastikines slides?
Citata
 

Rašyti komentarą

Tinklapio administracija neatsako už tinklapyje skaitytojų pateiktus komentarus. Už netinkamo pobūdžio informaciją Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka tiesiogiai atsako šią informaciją paskleidę asmenys.
Draudžiama naudoti necenzūrinę leksiką, rašyti kitus asmenis įžeidžiančius tekstus.
Tinklapio administracija pasilieka teisę ištrinti komentarus.

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Artimiausias renginys
Liko
iki Pavasario lygiadienio pėsčiųjų žygio Pūčkorių apylinkėmis (sekmadienį)
Renginių kalendorius
Kovas 2019
P A T K P Š S
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31